Bali Adasında Heyecan Dolu Anlar

Meyve sebze almak için çıktığım ama aksiyon filmlerini aratmayacak heyecan dolu anlar yaşadığım bir Bali sabahını anlatacağım şimdi sizlere.

Adaya gelirken atm bulamadığımızdan geldiğimizin ertesi sabahı, uyanır uyanmaz para çekmek için dışarı çıktım. Kaldığımız odada mutfak da olunca biraz alışveriş yapar geri dönerim diye düşünüyorum bir yandan da. Köyde banka yok, 3 km ötedeki kasabaya gitmem gerekiyor. Sokağa adım atar atmaz ilk el kaldırdığım araç durdu. Burada yaşayan Avrupalı baba oğul beni bankanın önünde bıraktı ve gitti. İner inmez cep telefonumun çantada olmadığını gördüm. Sanırım bindiğim araçta düşürmüştüm. Bir anda panikle uzaklaşan aracın arkasından koşturmaya başlayınca arkamdan bir ses ne oldu diye sordu. İki çocuğu ile motosikletinde oturan adamcağıza hızlıca olanı anlattım ki şans işte gayet iyi İngilizce konuşuyordu. Bana atla motora dedi ve başladık aracın peşinden gitmeye. Ancak takip ettiğimiz araç Mercedes hızlı tabi, yol ayrımına gelince aracı kaybettik gözden. Risk alıp seçim yapmak zorundaydık. Biz sola döndük. 300 metre ilerideki Mercedes’i görünce rahatladım ama bir scooter motorun üzerinde iki yetişkin iki çocukla nasıl yakalayacaktık hiç bir fikrim yoktu. Yaklaşık 4 km kadar kovaladık aracı. En sonunda bir sapakta yavaşlayınca korna sesleri ve el işaretleri ile durdurduk. Hemen inip arabanın arka koltuğuna baktım ama benim telefon yok. Allah’ım diyorum içimden sabah sabah yaşadığım adrenalinden beyin damarlarım çatlamasa bari. Neyse telefonu bulamayınca baba oğul yola devam ettiler. Beni alan baba da cep telefonunu çıkarttı benim numarayı aramak için. Aradık ama cevap yok. Bana evde unutmuşsundur sen onu dedi. Inşallah dedim.

Tabi ben önce para çekmek sonra alış veriş yapmak için çıkmıştım ama ortada hiç bir şey yoktu. Adamcağız beni tekrar bankanın önüne geri bıraktı farklı yönde gidecek olmasına rağmen. Teşekkür ettim, küçük kameram yanımdaydı, bir de fotoğraf çektirdik hatıra kalsın diye.

Sonra ķöye doğru yürümeye başladım. 5 dakika sonra yanımda bir araç durdu. Yardıma ihtiyacınız var mı, ne tarafa gidiyorsunuz dedi bir Bali’li. Ben de meyve sebze almak istediğimi söyledim. Atlayın arabaya yol üzerinde yerler var, sizi bırakayım dedi. Bir marketin önünde beni bıraktı ama gitmedi. Arabadan inip benimle markete geldi. Çok da iyi oldu çünkü markette çalışan kız İngilizce bilmiyordu. Birlikte alışveriş yaptık. Sonra beni kaldığımız yere kadar bıraktı.

Odaya geldiğimde Murat daha yeni uyanmıştı. Baktım telefon konsolun üstünde kalmış. Derin bir soluk aldım ve kahvaltıyı hazırlamaya başladım. Ne de olsa artık mutfağımız vardı ve pilav ya da biskuvi yemek zorunda değildik bugün : ) Minik balkonumuzda artık Allah ne verdiyse keyifle yedik. Kahveyi içerken, ben de size bu hikayeyi yazdım. Siz de keyifle okuyun

Not: Bir önceki gönderide size kaldığımız köyün bir yanardağ eteğine kurulduğunu yazmıştım. Bu sabah arabasına bindiğim Avrupalı beyefendinin anlattığına göre, bu aktif bir volkanmış. 1965 yılında patlamış ve 50 bin kişi ölmüş. Adanın coğrafi yapısı değişmiş resmen. Burada hayat sakin olmasına sakin ama aktif bir volkanın eteğinde kalıyor olmak bile adrenalini yükseltmeye yetiyor işte : ) 🌋

Hayatınızda heyecan eksik olmasın.

Amed/ Bali Adası/ Endonezya

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s