Cennete Düşmek

Bir kaç gün geçirdiğimiz Panglao adasından sonra 3.5 saatlik bir feribot yolculuğu ile Siquijor Adası’na geldik. (Biletler 70 TL  kişi başı) Filipinler’in Visayas bölgesindeki bu küçük ada hakkında hiç bir fikrimiz yoktu. Tanıştığımız biri çok güzel dedi, biz de atladık gittik. Böylesini daha çok seviyorum, heyecanlı oluyor : )

Akşam 21.30 gibi adaya indik ama nereye gideceğiz ne yapacağız bilmiyoruz tabi her zamanki gibi. Limandan çıkarken gözüme kestirdiğim birine adanın merkezini sordum. Demez mi “ben de o tarafa gideceğim, isterseniz sizi de götürürüm ama önce feribottan inecek arkadaşımı bekleyelim” diye. Biz hemen tamam dedik. Bu arada bu abi İsviçreli. Bir Filipinli ile evlenip adaya yerleşmiş. Hiç bir iş yapmıyorum burada, keyfime bakıyorum sadece dedi : ) Dünya bunlara güzel valla…

Eşi ile birlikte gelen arkadaşını da aldıktan sonra arabaya gittik. Abinin kocaman arabası varmış. Hepimizi aldı. Yaklaşık 10-12 km sonra San Juan adlı bölgede bizi bıraktı.

Gecenin bir köründe başladık kalacak bir yer aramaya. Nereye gitsek dolu. Murat’a “boşver, en kötü sahilde uyur, ertesi gün kalacak yer buluruz” dedim. Saat on bire geliyordu artık yorgunluktan pert olmak üzereyken bir motosiklet sürücüsü yer mi arıyorsunuz diyerek yanımıza geldi. Önce başımızdan savmaya çalıştık fakat baktık ısrarcı. Sonra bizi aldı birlikte yer bakmaya başladık. Saat çok geç olduğundan her yer kapalı. Resepsiyonlarda kimse yok. En sonunda yolda bir kadınla karşılaştık. Ona sorunca demez mi bir oda var diye. Geldik baktık, yine basit bir oda. Pazarlıkla gecelik fiyatı 600 pesodan 500 pesoya indirdik( 38 tl). Karanlık olduğundan etrafı da göremiyoruz. En azından bu gece kalacak yer bulduk dedik.

Bu sabah uyandığımızda ise bizi karşılayan manzara aşağıdaki gibiydi. Sanırım el değmemiş bir cennetin ortasına düşmüşüz 

20170202_115845

Bazen hayatı akışına bırakmak en iyisi. Beatles’in da şarkısında dediği gibi: Let it be! (Bırak olsun)

Siquijor Adası/ Filipinler

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s