Mutluluk Çok Mu Uzak?

Çok para mıdır hayatı güzelleştiren yoksa elindeki imkanlarınla anın keyfini çıkartmak mı? Bir para kazanma hırsıdır hep insanlarda; daha iyi ev, daha iyi araba, daha lüks tatiller… TV’de dayatılan dizilerde yine aynı senaryo. Havuzlu evler, muhteşem hayatlar, şık kıyafetler…

Peki gerçekten bu mu hayatın kendisi? Bunlara bakarak sahip olmadıkların için mutsuz olmak mı yoksa elindekiyle mutluluğu yakalamak mı?
Aylardır sadece bir kaç giysi ile sürdürüyoruz hayatımızı eskiden dolaplara sığmayan kıyafetlerimize inat. Her gün çantamı açınca ne giyeceğim derdim yok mesela. Olan belli onu giyiyorum ve bu beni artık hiç rahatsız etmiyor.

Yıllık  izinlerde gidilen pahalı oteller değil artık durağımız. 5 dolarlık bir hasır kulübenin verandasındaki mutluluğun tarifi yok benim için. Hele bir de bir kedi varsa hamakta değmeyin keyfimize. Arabamız da yok. Eskiden evden markete bile arabayla giderdim simdi ise bütün yollar bizim. Uzun yürüyüşlerin keyfini çıkartıyoruz ķöy yollarında, nehir kenarlarında, el değmemiş ormanlarda.

Yıllarca ikimiz de ofis ortamlarında çalıştık. Deliler gibi hem de. Gün geliyordu kazandığımız parayı harcayacak zamanımız olmuyordu çalışmaktan, zamanımız olsa enerjimiz… Hayati yavaştan almayı öğrenememiştik o zamanlar, kalp gözümüz kapalıydı olan bitene. Kurulu robot gibi hep bir yerlere koşuyorduk, belki de mutluluğu arıyorduk …

Sahip olamadıklarınız için üzülmektense, sahip olduklarınıza şükredip onlarla mutlu olmayı seçin şu kısacık hayatta. O zaman hayatın daha anlamlı daha yaşanılır olduğunu görecekseniz.

Sevgiyle kalın, anı yakalayın… Mutluluk uzaklarda değil, içinizde!

Berra

**Bu web sitesindeki içerikler izinsiz kopyalanamaz, internet, görsel yazılı basın dahil hiç bir mecrada izinsiz kullanılamaz.

Reklamlar

3 thoughts on “Mutluluk Çok Mu Uzak?

  1. bize bunu tekrar hatrlattigin için teşekkür ederiz umarım biz bunu becerebiliriz ! hep unutuyoruz hep saçma sapan şeylere üzülüyoruz ! çıkar iliskileri dolu etraf !

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s