Havalimanında Çalınan Çanta

Yola çıkmadan daha, iyisiyle kötüsüyle her şeyi kabul ediyorsun yola dair olan. Güzel arkadaşlıklar kurabilirsin, muhteşem yerler görebilirsin, unutulmaz gün doğumlarına ve gün batımlarına tanık olabilirsin. Bütün bunlar oluyorken, gün olur otobüsü kaçırırsın, kaybolursun, sokakta kalırsın, paran biter ya da çantan çalınır. Bir çok şeyi geride bırakırken şehrinde, bu saydıklarımı ve daha da fazlasını göze alarak çıkarsın yola.

Maalesef hayat otostop hikayesinde olduğu gibi her zaman iyi insanları çıkarmıyor karşımıza. Bugün Singapur’dan Tayland’a geldik. Şehir merkezine gitmek için de havalimanından otobüse bindik. Yolun yarısında otobüs ara durakta durunca Murat bana sırt çantamın nerede olduğunu sordu ve o an çantamın yanımda olmadığını, havalimanında otobüs beklerken yanımda bulunan valiz taşımaya yarayan tekerlekli araçta unuttuğumu fark ettim. Laptop, cüzdan, kişisel eşyalarım, kıyafet, ayakkabı… Her şey içindeydi. Pasaport ve telefon hariç.

Hemen havalimanına geri döndük. Bıraktığımız yerde yoktu çanta. Her yere sorduk, güvenliğe gittik. Yok, yok… Sonra kamera kayıtlarının incelenmesini istedik. Kayıtlardan gördük ki 2 genç kadın ki ten renkleri dolayısıyla Avrupa’dan ya da Amerika’dan olduğunu düşünüyorum, benim çantanın bulunduğu sahipsiz aracı görünce gidip almışlar, kendi eşyalarını da üstüne koyup hava limanından ayrılmışlar. Havalimanı güvenlik ofisinde gecen 4 saatten sonra tam polise gitmek üzereyken anons geldi. Otoparkta çanta bulundu diye. Gittik baktık benim sırt çantam. İçinden sadece laptopumu almışlar. Cüzdan da para olmadığı  için Allah’tan bırakmışlar, banka kartlarım içindeydi çünkü. Zaten gezinin başında güvenlik nedeniyle iptal olan kredi kartlarımızdan sonra sadece banka kartlarımız kalmıştı. O da gitseydi, zor olurdu.
Gittik yine polis merkezine ifade verdik ama giden gitti. Bulabileceklerini ummuyorum.

Maalesef yollar bu tarz tatsız olayları da yaşatıyor insana. Sağlık olsun, en azından hayattayız ve iyiyiz diyorsun ama ne yalan söyleyeyim üzüldüm bugün. Sinirlerimi geren Singapur pasaport kontrolu olayından hemen sonra bir de bunun olması…. Neyse durmak yok, yola devam!

Yazıya uygun fotoğraf bulamayınca, hava limanında çekilen bir fotoğrafı ekleyeyim bari dedim 🙂

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s